KALİTE BELGELERİ

KALİTE POLİTİKASI
PİMAŞ kurulduğu günden itibaren, ürettiği her ürünle sektörünün standartları belirleyen öncü kuruluşu olmuştur. Gerek Türkiye'nin, gerekse uluslararası bağımsız kuruluşlarından ürünlerine kalite onayları alınmıştır.
PİMAŞ, "Her Koşulda Müşteri Tatmini" hedefi ile, Kalitenin en yüksek değere çıkartılması için gerekli Kalite Yönetim Sistemi ve Organizasyon yapısını kurmayı hedef seçmiş ve bu hedefe ulaşmak için; Kalitenin Sisteme dayalı olarak güvence altına alınması bilinci, tüm PİMAŞ çalışanları tarafından benimsenerek ilke haline getirilmiştir. Bu çerçevede Pimaş, Toplam Kalite Yönetimi Felsefesi ve TS-ISO 9001:2000 Uluslararası Kalite Yönetim Sistem Standardını esas almıştır. Bu standarta uygunluğun sağlanması ve Yönetim Sisteminin etkinliğinin sürekli iyileştirilmesi Yönetimin sorumluluk ve güvencesi altındadır.
Kalitenin 'Müşteri İsteklerine Uygunluk Derecesi' olduğuna inanan PİMAŞ çalışanları, Topyekün Ekip Çalışmaları ile Sistemi desteklemektedirler

KALİTE BELGELERİ

TSE : PİMAPEN sektörün TSE kalite belgesine sahip ilk markasıdır.

ISO 9001:2000 : Tasarım geliştirme üretim, tesis ve servisi içeren en kapsamlı ISO Belgesine sahip PİMAPEN, bu belgeyi yurtdışından (ABS Quality Evaluations, Inc.in tetkikinden başarıyla geçerek) almıştır.

IFT : PİMAPENin tüm performans testleri Almanyadaki Rosenheim Enstitüsü (IFT) tarafından yapılmakta ve uluslararası standartlara uygunluk kalitesi bir kez daha belgelenmektedir.

GOST-R : PİMAPEN Rusya İnşaat Bakanlığınca verilen, sert iklim koşulları için belirlenmiş standartlara uygunluğunu onaylayan bu belgeye sahiptir.

RAL : Alman PVC pencere profili ve profil hammaddesi üreticilerinin oluşturduğu RAL tarafından verilen ve standartlara uygunluğunu onaylayan PİMAPEN bu belgenin sahibidir.

EMI : Macaristan Standartlar Enstitüsü tarafından onaylanan bu belgeye de PİMAPEN de vardır.

EPW : Pimapen ayrıca, Avrupa Plastik Pencere Üreticileri Federasyonu na üye olan ve bu Federasyonun belirlediği standartlarda üretilen bir markadır.

ITB : Polonya Teknik ve Yapı Enstitüsü (ITB) tarafından PVC Profil ve pencerelerin standartlara uygunluğunu belgeleyen bu belge de PİMAPEN de var.

INCERC : PİMAPEN, Romanya Bayındırlık Bakanlığı İnşaat Ekonomi ve Araştırma Komisyonu (MLPAT) tarafından verilen ve standartlara uygunluğunu onaylayan bu belgeye de sahiptir.